Suche dłonie zimą

Suche dłonie zimą

Przesuszona skóra dłoni w zimie

Gdy za oknem tempertura spada, skóra Twoich dłoni staje się szorstka, czerwona, popękana? Towarzyszy temu ból, swędzenie, pieczenie? Oznacza to, że Twoje dłonie są przesuszone. Chcesz się dowiedzieć jak szybko i skutecznie pomóc swoim dłoniom? Dziś podpowiadamy jak je uzdrowić .

Dłonie narażone są na przesuszenie między innymi dlatego, że znajduje się w nich mała ilość gruczołów łojowych, a co za tym idzie ich tłuszczowy płasz ochronny jest delikatny i znika po każdym umyciu rąk, a jego odbudowa trwa kila godzin. Z kolei duża ilość gruczołów potowych powoduje szybkie odwodnienie skóry dłoni. Dodatkowo różne detergenty, nieodpowiednie kosmetyki czy twarda woda także źle wpływają na kondycję dłoni.

Co zrobić, aby dłonie zawsze były nawilżone?

  1. Prace domowe takie jak sprzątnie czy mycie naczyń wykonuj w rękawiczkach. Dzięki temu detergenty nie będą miały kontaktu z Twoją skórą.
  2. Unikaj bardzo ciepłej wody. Najlepiej myć ręce w letniej wodzie. Zbyt ciepła woda bardzo wysusza naskórek, a co za tym idzie pogarsza stan skóry dłoni.
  3. Do mycia dłoni używaj delikatnych produktów oraz bogatych w składniki natłuszczające np. emolienty
  4. Po każdym myciu rąk wmasuj krem nawilżający.
  5. Pamiętaj aby w chłodne dni chodzić w rękawiczkach. Najlepiej nasmaruj dłonie przed każdym wyjściem z domu, pozwoli to na jeszcze lepszą ochronę rąk.
  6. Stosuj kompres na dłonie. Nałóż grubszą warstwę kremu czy maski, włóż rękawiczki bawełniane lub foliowe i owiń w koc lub ręcznik. Preparat lepiej się wchłonie pod wpływem ciepła. Nie musisz stosować preparatów przeznaczonych wyłącznie do pielęgnacji rąk. Doskonale sprawdzą się kosmetyki do twarzy czy całego ciała, a nawet olej kokosowy.
  7. Nie zapomnij o złuszczaniu skóry dłoni.  Delikatny peeling pozwoli na pozbycie się nadmiaru zrogowaciałego naskórka.
  8. Smaruj dłonie przed pójściem spać. Do suchych dłoni najlepsze są preparaty z dużą zawartością mocznika (urea), alantoiną czy gliceryną. Bardzo dobrze sprawdzi się też maść z witaminą A i E.
  9. Nie zapominaj o odpowiedniej i zróżnicowanej diecie . Nawet najlepsze kremy nie pomogą pozbyć się problemu, jeśli Twoja dieta nie jest bogata w odpowiednie składniki odżywcze.
  10. Skorzystaj z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie. Preparaty w gabinecie kosmetycznych bogate są w składniki aktywne, które dogłębnie odżywiają i nawilżają skórę dłoni.

Gabinet ECRU ma w swojej ofercie pielęgnacje dłoni z wykorzystaniem produktów amerykańskiej marki Opi. Linia Opi ProSpa przeznaczona jest do pielęgnacji dłoni i stóp. Dzięki tym kosmetykom Twoja skóra będzie nawilżona, odżywiona i rozjaśniona.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial