Przebarwienia – Twój problem po lecie?

Przebarwienia – Twój problem po lecie?

04CZYM SĄ PRZEBARWIENIA? 

Przebarwienia – ciemne plamy na skórze, które w przeciwieństwie do piegów niestety nie są tak urocze. Powstają gdy barwnik skóry- melanina nie jest prawidłowo wytwarzany przez komórki skóry czyli melanocyty. Czasem jest ich w danym miejscu za dużo, czasem nie funkcjonują prawidłowo produkując więcej barwnika. Niestety nie służą naszej urodzie, tym bardziej, że zazwyczaj pojawiają się na ciele w miejscach, które są najbardziej wystawione na działanie promieni słonecznych, czyli głównie na twarzy, szyi i dekolcie. Ich ilość i intensywność koloru zależy również od wieku, gospodarki hormonalnej czy różnych chorób. Tendencje genetyczne również mają duże znaczenie. Bez względu na przyczynę ciężko je zaakceptować.

MY ZNAMY SPOSOBY JAK Z NIMI WALCZYĆ ORAZ JAK IM ZAPOBIEGAĆ!

Pielęgnacja skóry z jakimkolwiek problemem to połączenie zabiegów kosmetycznych wykonywanych w salonie ale także połączonych z dopasowaną do problemu pielęgnacją domową. Efekty tych działań nawzajem się uzupełniają. Z przebarwieniami jest tak samo, z tym że w ich przypadku praca jest bardziej mozolna. Na efekty jednak warto poczekać!

Zabiegi i kosmetyki stosowane w walce z przebarwieniami zawierają w swoim składzie m.in arbutynę, spektakularny kwas TCA w połączeniu z kwasem ferulowym, kwas cytrynowy, kwas mlekowy, kwas traneksamowy, aktywna postać wit C, kwas azelainowy, retinol, zabieg Derma Pen. Każdy z wymienionych składników zastosowany w odpowiednich stężeniach i połączeniach oraz prawidłowo wykonanym zabiegu a także wykonywany w regularnych odstępach czasu w połączeniu z pielęgnacją domową przyniesie spektakularne efekty!!!

JAKA PIELĘGNACJA DOMOWA?

Najlepsza jest taka, która uzupełnia działanie wyżej wymienionych składników lub je przedłuża. Skład stosowanych kosmetyków domowych powinien być podobnym do tych, które stosowane są podczas zabiegu w salonie. Należy jednak pamiętać, że pielęgnacja skóry z przebarwieniami to nie tylko rozjaśnienie zmian lecz także nawilżenie działanie przeciwtrądzikwe czy przeciwzmarszczkowe. Pielęgnacja ta ma z czasem doprowadzić skórę do takiego stanu, w którym jej odporność na działanie promieni będzie dużo większa a każde wakacje przestaną kończyć się pamiątką w postaci ciemnych plam.

Zapraszam na bezpłatną, kompleksową konsultację do salony ECRU. Zaufaj nam, uzbrój się w cierpliwość i dyscyplinę a przebarwienia przestaną być Twoim problemem.

Joanna Ciężadlik

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial