Dlaczego witamina A jest tak ważna dla skóry?

Dlaczego witamina A jest tak ważna dla skóry?

Witamina A jest jedyną witaminą, która trafia do DNA komórkowego i jest w stanie je przebudować. Jest bardzo silnym ”parasolem ochronnym dla skóry”. Ma działanie antynowotworowe na skórę. Działa na barwnik skóry, tym samym wyrównuje jej koloryt, ma znaczący wpływ na redukcję przebarwień. Ma silne działanie antyoksydacyjne to znaczy, że przeciwdziała szkodliwym cząsteczkom tlenu- wolnym rodnikom. Dzięki temu, że przyczynia się do tworzenia kolagenu i elastyny oraz dzięki wspomnianej już funkcji ochronnej ma bardzo silne działanie przeciwzmarszczkowe.

Jej równie istotną funkcją jest działanie przeciwtrądzikowe i przeciwłojotokowe.Wit A naturalnie występuje w skórze tak więc nie uczula!

Nie bez znaczenia jest jednak jej jakość stosowana w kosmetykach. Nie tylko forma, stężenie ale także skład wspomagający jej działanie decydują o skuteczności produktu!!! Nie dajcie się nabrać na etykiety które krzyczą: “krem z retinolem”, ”krem z wit A”…. czytajcie składy, zwracajcie uwagę na stężenie, na aktywną postać wit,A, na substancje dodatkowe zawarte w kremie, które mogą blokować jej wchłanianie.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial